Światłowód w Twoim domu

W przeciągu ostatniego roku sieć była intensywnie rozwijana i  wybudowane zostały kolejne kilometry światłowodowego szkieletu sieci, który obecnie obejmuje swoim zasięgiem większą część miasta. Po wybudowaniu szkieletu sieci, przystępujemy do podłączania odbiorców końcowych w światłowodowej technologii GPON, czyli Gigabitowej Pasywnej Sieci Optycznej. W obecnej chwili będziemy w tej technologii świadczyć usługi o przepływności do 500 Mbit/s.

Sieć światłowodowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz zaufaniem odbiorców, którzy otrzymują niezawodny i szybki dostępu do sieci Internet. W ciągu ostatnich lat zdobyliśmy zaufanie wielu firm i instytucji, dla których świadczymy usługi. 

O kolejnych etapach budowy sieci mieszkańcy będą informowani w specjalnych ulotkach oraz na stronie tvk.smnt.pl. Jeżeli są Państwo zainteresowani podłączeniem w pierwszej kolejności, prosimy  o zgłaszanie się już teraz do naszego Biura Obsługi Klienta osobiście w Nowym Tomyślu, os. Batorego 52 (d. Uniwersal), tel. 614437814 lub mailem internet@smnt.pl. Rozumiemy, iż wiele osób posiada umowy terminowe z innymi operatorami. Dlatego też informujemy, iż wyrażenie zainteresowania nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy. Pozwoli nam to jednak lepiej zaplanować budowę sieci dla Państwa. 

Światłowód to przyszłość! Zapraszamy! 

Najczęściej zadawane pytania: 

Co to jest światłowód? 

To kabel telekomunikacyjny, dzięki któremu możliwy jest przesył sygnału optycznego. Wykorzystywany jest w telekomunikacji, telewizji kablowej i lokalnych sieciach komputerowych. Nośnikiem informacji jest znajdujące się wewnątrz kabla włókno światłowodowe o średnicy nieco większej od średnicy ludzkiego włosa. Wykorzystywane zalety światłowodu to zasięg i pasmo transmisji większe niż dla innych mediów transmisji. 

Co Tobie daje sieć światłowodowa? 

Będziesz miał dostęp do mega szybkiego Internetu. Sieć światłowodowa jest pasywna co oznacza, iż jest całkowicie odporna na warunki atmosferyczne. 

Jak wygląda przyłącze do sieci?  

Do mieszkania/budynku zostanie doprowadzony kabel światłowodowy o przekroju zaledwie 3 mm, który zakończony jest specjalnym gniazdem abonenckim. Do gniazda, za pomocą specjalnego kabla światłowodowego, zostanie podłączony dedykowany router. W zależności od potrzeb może być to najprostszy "modem" światłowodowy z jednym wyjściem ethernet, pozwalający na podłączenie posiadanego już przez Państwa routera lub zaawansowany router sieci GPON posiadający 4 wyjścia ethernet 1Gbit oraz WiFi w standardzie N. 

Jakie możliwości dają powyższe usługi? 

Mega szybki Internet po światłowodzie to nieograniczony dostęp do swobodnego przeglądania sieci Internet, oglądania filmów, słuchania muzyki. Nie jesteś ograniczony żadnymi limitami transferu. Korzystasz non-stop, ile chcesz, jak chcesz, kiedy chcesz. 

Kiedy mogę się przyłączyć? 

Przyłączenie jest dobrowolne, na podstawie zamówienia usługi u operatora. Możesz pozostawić swój telefon kontaktowy w naszym Biurze Obsługi Klienta, a w pierwszej kolejności zadzwonimy właśnie do Ciebie! 

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji? 

Możesz do nas zadzwonić lub odwiedzić nasze Biuro Obsługi Klienta w Nowym Tomyślu na os. Batorego 52 i porozmawiać o konkretnej ofercie, którą przygotujemy dla Ciebie.

Tags: